Powrót na stronę  główną

Czytasz, wiesz, rozumiesz
Interaktywne Media Białołęki
Your Advertisement could be here
Banner
Szafy i szafki szkolne bhp
Polecamy szafki szkolne i szafy bhp
dla szkół oraz przebieralni

Piotr Jaworski został burmistrzem

2013-07-14

Podczas piątkowej Sesji Rady Dzielnicy, radni wybrali nowego burmistrza. Włodarzem Białołęki został Piotr Jaworski, a jego zastępcami Piotr Smoczyński oraz Mariusz Budziszewski.

http://imb.waw.pl/uploads/images/Radni%20dzielnicy/PO/Piotr%20Jaworski.jpg

Piotr Jaworski wcześniej pełnił funkcję zastępcy burmistrza Białołęki. Od minionego piątku (12.06.2013) przejął pałeczkę i za pomocą 17 głosów popierających został włodarzem naszej dzielnicy. Przeciwko jego kandydaturze głosowało 2 radnych, a od głosu wstrzymał się 1.

Piotr Smoczyński ponownie został wybrany na zastępcę burmistrza. Mariusz Budziszewski, 31 letni radca prawny z Pragi również zasiadł w zarządzie. Jego kandydaturę poparło 15 radnych, 3 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

Przed wyborem Piotra Jaworskiego na burmistrza, radny Piotr Basiński podkreślił, iż dla mieszkańców bardzo ważna jest sprawa edukacji w naszej dzielnicy oraz infrastruktura sportowa. Reprezentant Inicjatywy Mieszkańców Białołęki zapytał kandydata, czy obiekty Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ulicy Strumykowej zostaną  odrestaurowane i czy w planach jest ich rozbudowa.

-Od grudnia 2012 roku są rezultaty naprawy, tak aby boisko mogło służyć użytkownikom. W między czasie w BOS jest wykonywany projekt kompleksowej modernizacji tego boiska, aby w przyszłym roku był certyfikowany przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Kwestia ścianki, która funkcjonuje w ramach BOS jest sprawą interesującą. Zapoznałem się i nie ukrywam, że projekt modernizacji będzie uzależniony od możliwości finansowych- zapewnił Piotr Jaworski - Bardzo byśmy chcieli, aby ta modernizacja objęła nie tylko boisko przy ul. Strumykowej, ale i cały kompleks. Jeżeli jest taka wola mieszkańców i tych podpisów jest dużo, to jest to element, który można włączyć do projektu. Nie wydaje mi się żeby to były jakieś drastyczne środki finansowe związane z rozbudową ścianki. W przyszłym roku boisko przy ul. Picassa przy niewielkim wkładzie finansowym będzie powiększone, aby było certyfikowane. Powstaną dwa pełnowymiarowe boiska, w tym jedno do wykorzystania komercyjnego.

Kim jest burmistrz Piotr Jaworski?

Piotr Jaworski ma 36 lat, jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Jest absolwentem wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium dla Ekspertów i Doradców Podatkowych. W latach 2001-2005 pracował w Naczelnej Radzie Zrzeszeń Handlu i Usług pełniąc funkcję dyrektora generalnego. W latach 2005-2010 pracował w Krajowej Izbie Gospodarczej. W latach 2003-2006 był członkiem zarządu wspólnoty mieszkaniowej na osiedlu Dąbrówka Wiślana, a obecnie jest członkiem honorowym stowarzyszenia „Moja Białołęka” i stowarzyszenia „Acus” – Akademia Rozwoju i Inspiracji Młodego Człowieka. W latach 2006-2010 był radnym dzielnicy Białołęka i przewodniczącym komisji planu i budżetu oraz komisji inwestycyjnej. Od grudnia 2010 pełnił funkcję zastępcy burmistrza. Interesuje się historią średniowiecza i kartografią. Jest zwolennikiem aktywnego uprawiania sportu w tym jazdy na rowerze i na nartach.


Przygotowała: Małgorzata Głódź
Serwis IMB nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane w komentarzach przez użytkowników serwisu.

Dodaj komentarz

Nick(*):
Komentarz(*):
 

Według ciebie proponowane przez urząd miasta nowe stawki za wywóz śmieci są:Banner
Your Advertisement could be here
Copyright IMB
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna