Categories: wiadomosci
      Date: Apr 30, 2014
     Title: MalyGeniusz.org – sposób na wakacje dla ambitnych dzieci

Masz w domu małego odkrywcę, który jest ciekawy świata? A może chcesz w swoim dziecku pobudzić pasję i chęć do nauki? Jeśli tak, nie czekaj! Zapisz go na interesujące i pobudzające kreatywność zajęcia „Wakacje Małego Geniusza”.

http://imb.waw.pl/uploads/images/R%C3%B3%C5%BCne%20/R%C3%B3%C5%BCne%20/Dzieci.jpgWakacje są dla dzieci czasem beztroski i wypoczynku. Planując im ten wolny czas warto zadbać, o to, by był on spędzony w wartościowy sposób. Każdy rodzic dostrzega w swoim dziecku wyjątkowe cechy – może Twój Mały Geniusz interesuje się przyrodą, lubi zagadki logiczne albo ładnie maluje? Łatwo nawiązuje relacje, cechuje się wyjątkową wrażliwością, a jego potencjał ujawnia się tam, gdzie niezbędna jest kreatywność i fantazja? Każde dziecko jest wyjątkowe, dlatego też warto już dziś pielęgnować jego talenty, otoczyć młodego człowieka najlepszą opieką i zapewnić warunki do rozwoju.

Jak sprawić, by twoje dziecko wyniosło z wakacji jak najwięcej?

Z pomocą i pomysłem przychodzą Wakacje Małego Geniusza. Autorki projektu to osoby, które wcześniej pracowały w dużych firmach - tam zdały sobie sprawę, z jak wielkim problemem borykają się pracownicy, którzy muszą zostać dłużej w pracy, a przy tym zapewnić opiekę swoim dzieciom.

Program malygeniusz.org ma być sposobem na rozwiązanie tego kłopotu. Całodzienne zajęcia dla dzieci w lipcu i sierpniu, podzielone na tygodniowe turnusy, będą odbywać się na Białołęce, Śródmieściu, a także Mokotowie.

„Szlifujemy Diamenty”

Inicjatorki przedsięwzięcia, podkreślają, że celem zajęć jest poszerzanie horyzontów dziecka, rozwijanie umiejętności oraz budzenie zainteresowania pociechy różnymi dziedzinami wiedzy.

-Budując wcześnie świadomość istniejących możliwości rozwoju, pokazując różne zawody i budząc fascynację dziecka samodzielnym zgłębianiem wiedzy, daje się mu najlepsze narzędzia do odkrywania własnej pasji i talentów – zapewniają autorki projektu.

Wakacje Małego Geniusza to profesjonalna opieka pedagogiczna od 7:00 do 19:00 dla dzieci z klas 1-6.  Oprócz wykwalifikowanych pedagogów, wśród prowadzących zajęcia „Mały Geniusz”, znajdują się wybitni specjaliści z różnych dziedzin: wykładowcy uniwersyteccy, naukowcy, aktorzy, artyści oraz utytułowani laureaci międzynarodowych konkursów takich jak: „Odyssey of the Mind” czy „Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic”.

W ciągu dnia (7:00 – 19:00) odbywają się zajęcia i warsztaty, które odbiegają od typowego programu półkolonii. Dzieci wezmą udział w eksperymentach chemicznych i fizycznych, warsztatach z autoprezentacji, protokołu dyplomatycznego, architektury, archeologii, kreatywnych ćwiczeniach muzycznych, a nawet zajęciach z podstaw ekonomii czy  prawa. Dzieci poznają kultury różnych krajów, spędzą godzinę dziennie z językiem angielskim, a także nauczą się podstawowych zwrotów w języku chińskim.

Wakacje Małego Geniusza w skrócie:

- zajęcia w lipcu i sierpniu dla dzieci z klas 1-6,

- opieka pedagogiczna w godzinach 7:00-19:00,

- zajęcia w trzech dzielnicach Warszawy – na Białołęce, w Śródmieściu i na Mokotowie.

 

Więcej szczegółów oraz zapisy – malygeniusz.org, wszelkich informacji można zasięgnąć również pod numerem telefonu 698 311 174 oraz poprzez adres mailowy: zapisy@malygeniusz.org.

Projekt będzie kontynuowany w roku szkolnym w postaci zajęć pozalekcyjnych w szkołach. Nie czekaj, zapisz swoją pociechę już dziś i zapewnij swojemu dziecku kreatywne wakacje!

red